Od października trwają trzydniowe szkolenia pt. „Wykorzystanie nowego modelu doskonalenia nauczycieli w budowaniu szkoły uczącej się”. Ich celem jest przygotowanie kadry zarządzającej oświatą do korzystania z nowego modelu wspomagania szkół i doskonalenia nauczycieli przy wdrażaniu zmian w pracy szkoły.
 
Do udziału w szkoleniach zapraszamy dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli i szkół zaangażowanych w pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli w ramach Działania 3.5 Kompleksowe wspomaganie szkół, jak i osoby, które nie uczestniczyły w dotychczasowych działaniach, a są zainteresowane zmianami w modelu doskonalenia nauczycieli, które nastąpią w styczniu 2016 r.
 
W programie szkoleń m.in. omówienie doświadczeń związanych z realizacją nowego modelu doskonalenia, praca nad wymaganiami państwa w kontekście zmian zachodzących w szkołach, analiza procesu wprowadzania zmian w szkołach i roli dyrektora jako lidera tego procesu.

Więcej informacji (także dotyczących rekrutacji) można uzyskać na stronie www.szkolenia-ore-dyrektorzy.pl/

Szkolenia realizowane są przez firmę BAZA – Akademia Kompetencji Sp. z o. o., w ramach projektu: "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół", wdrażanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 
Informujemy, że Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotował kolejną edycje szkoleń dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych oraz placówek doskonalenia nauczycieli w zakresie zadań związanych z zewnętrznym wspomaganiem pracy szkół. Celem 14-dniowego cyklu szkoleniowego jest przygotowanie pracowników systemu doskonalenia nauczycieli do kompetentnego i skutecznego wypełniania zadań w zakresie kompleksowego wspomagania szkół i placówek oświatowych.
Uczestnicy szkoleń:
  • uzyskają kompetencje pozwalające wspierać rozwój szkoły w zakresie spójnym z zadaniami szkolnego organizatora rozwoju edukacji;
  • zostaną wprowadzeni w rolę zawodową konsultanta rozwoju organizacyjnego tj. osoby, która łącząc umiejętności koordynatora projektów, trenera, coacha i doradcy wspiera organizacje w procesach całościowego ustawicznego uczenia się i rozwoju;
  • rozwiną umiejętności niezbędne do zespołowej realizacji zakontraktowanych, spójnych i celowych procesów rozwojowych, ukierunkowane na kompleksowe zaspokojenie potrzeb szkoły w określonym zakresie i określonym celu;
  • wezmą udział w serii intensywnych treningów interaktywnych rozwijających praktyczne umiejętności związane z inspirowaniem, motywowaniem, ukierunkowywaniem, koordynowaniem oraz rozliczaniem kompleksowych zmian.
 
Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń, łącznie z harmonogramem ich realizacji w poszczególnych województwach dostępne są na stronie: www.szkolenia-sore.pl.
 
W kwestii zgłoszeń formalnych na szkolenia, prosimy o kontakt na podane, na stronie: www.szkolenia-sore.pl, numery telefonów oraz skrzynki mailowe, oddzielne dla każdego województwa.
 
Szkolenia realizowane są przez firmę PM GROUP LAAX Sp. z o.o. Sp.k., w ramach projektu: "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół", wdrażanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Zapraszamy na bezpłatne spotkania konsultacyjne, realizowane na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji, skierowane do koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia, którzy:

  • prowadzili sieci w ramach pilotażowych projektów powiatowych finansowanych ze środków EFS PO KL III Działanie 3.5: Kompleksowe wspomaganie szkół, albo
  • są pracownikami placówki doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznej lub biblioteki pedagogicznej i prowadzili w ramach swojej placówki sieci niezwiązane z projektem.

Spotkania organizowane będą od stycznia do czerwca 2015 r.

Za realizację spotkań odpowiedzialna jest firma WYG Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – wykonawca działający na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach i zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi przedsięwzięcia na stronie Wykonawcy: http://koordynatorzy-spotkania.pl/


 

Zapraszamy pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz bibliotek pedagogicznych, którzy przygotowują się do realizacji wspomagania pracy szkoły, na ogólnopolskie spotkanie konsultacyjne oraz kurs e-learningowy. Zajęcia prowadzone będą w formie blended learning.

 

Uczestnicy spotkania i kursu e-learningowego:
  • poszerzą wiedzę związaną z procesowym wspomaganiem pracy szkół – obejmującą zagadnienia związane z diagnozą, planowaniem, realizacją i oceną prowadzonych działań,
  • doskonalić będą kompetencje związane ze wspomaganiem rozwoju szkoły oraz umiejętności potrzebne do realizacji rocznego planu wspomagania (RPW),  
  • doskonalić będą kompetencje związane z koordynowaniem projektów rozwojowych szkół,
  • wymieniać się będą doświadczeniami, dzielić się przykładami dobrych praktyk,
  • wdrożą działania zapewniające wysoką jakość usług związanych z zewnętrznym wspomaganiem. 
Proponowana forma doskonalenia rozpocznie się w marcu ogólnopolskim spotkaniem konsultacyjnym. Kurs e-learningowy potrwa od marcu do czerwca 2015 r. W wyniku prowadzonych działań odbędą się w całej Polsce także regionalne spotkania konsultacyjne, adresowane do szerokiej grupy osób zaangażowanych w proces wspomagania pracy szkół (dyrektorów, nauczycieli, jak również pracowników instytucji systemu wspomagania). Regionalne spotkania konsultacyjne będą organizowane w miastach wojewódzkich i powiatowych, do udziału w których zachęcamy także uczestników kursu e-learningowego.
 
Udział w spotkaniach oraz kursie e-learningowym jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, materiałów. Uczestnicy dojeżdżają na spotkania na własny koszt.
 
Więcej informacji (w tym formularz zgłoszeniowy) znajdą Państwo na stronie www.wspomaganie-blended-learning.pl .
 
Kontakt
Joanna Chmura
Szkoła Coachingu  Lilianna Kupaj (Wykonawca odpowiedzialny za realizację Zadania)
Tel. 696 896 643
 
Joanna Soćko
Ośrodek Rozwoju Edukacji
tel. kontaktowy (0-22) 345 37 04
(kontakt wyłącznie w sprawach merytorycznych)