Newsletter 01/15
Data publikacji: 2015-02-12 Kategoria: Newsletter 
Neurodydaktyka w procesie nauczania i uczenia się
Rozpoczęła się rekrutacja na spotkanie dla nauczycieli konsultantów z publicznych placówek doskonalenia, doradców metodycznych oraz pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych.
Wspomaganie szkół wiejskich przez PDN
2015-02-10
Zapraszamy pracowników placówek doskonalenia nauczycieli (PDN) na seminarium poświęcone wspomaganiu szkół z obszarów wiejskich, które odbędzie się w dniach 4-6 marca, w Sulejówku.
Kurs e-learning
2015-02-09
Zapraszamy osoby przygotowujące się do realizacji wspomagania pracy szkoły, na ogólnopolskie spotkanie konsultacyjne oraz kurs e-learningowy.
"Szkoła Współpracy" - nabór uczestników
2015-02-05
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) zapraszają do wzięcia udziału w nowej edycji (2015) projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Nadchodzące wydarzenia

2015
20
lutego
Spotkania weryfikacyjne dla dyrektorów szkół i placówek - Polityka oświatowa - dyrektor jako lider środowiska
Start: piątek, 20 lutego 2015, godz. 00:00 | Koniec: piątek, 20 lutego 2015, godz. 00:00
Miejsce spotkania: Wrocław
2015
23
lutego
Szkolenie: Praca edukacyjno-terapeutyczna z uczniem z niepełnosprawnością w młodszym wieku szkolnym
Start: sobota 21, lutego 2015 | Koniec: sobota, 21 lutego 2015
Miejsce spotkania: Ełk
2015
26
lutego
Spotkania weryfikacyjne dla dyrektorów szkół i placówek - Zarządzanie zasobami ludzkimi
Start: czwartek, 26 lutego 2015, godz. 00:00 | Koniec: piątek, 27 lutego 2015, godz. 00:00
Miejsce spotkania: Toruń
2015
27
lutego
Seminarium: Nauczanie dwujęzyczne - między teorią a praktyka
Start: piątek, 27 lutego 2015 | Koniec: sobota, 28 lutego 2015
Miejsce spotkania: Sulejówek

Nowe materiały

Wśród nowych materiałów opublikowanych na platformie - filmów, zasobów edukacyjnych, raportów, prezentacji, scenariuszy i innych szczególną na szczególną uwagę zasługują przykłady działań oraz samouczki TIK.
Przykłady działań - dobre praktyki

(Wybierz z kategorii powyżej
Przykłady działań - dobre praktyki
Prawo autorskie Otwarte zasoby edukacyjne
Celem samouczka jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat zasad prawa autorskiego, przydatnej w pracy nauczycielskiej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad dozwolonego użytku edukacyjnego.

>> ZOBACZ<<

Celem samouczka jest przekazanie umiejętności wyszukiwania, selekcji, ponownego wykorzystania i dzielenia się zasobami w sieci.

>> ZOBACZ<<

Mapa myśli Filmy
Celem tego samouczka jest pokazanie możliwości szerokiego zastosowania map myśli w nauczaniu. Można posługiwać się tym narzędziem również w wersji TIK - w formie licznych programów i aplikacji.

>> ZOBACZ<<

Celem samouczka jest przekazanie wiedzy i umiejętności, jak wykorzystywać aplikacje do tworzenia filmów w działaniach edukacyjnych.

>> ZOBACZ<<

Blogi Książki i komiksy
Celem tego samouczka jest pokazanie możliwości wykorzystania blogów w edukacji i zachęcenie do blogowania.

>> ZOBACZ<<

Celem tego samouczka jest zachęcenie nauczycieli do używania opowieści na swoich lekcjach, a także pokazanie użytkownikom, jak tworzyć własne ksiązki, komiksy i bajki.

>> ZOBACZ<<

Prezentacje multimedialne Praca w chmurze
Z samouczka użytkownik dowie się, jak stosować prezentacje i ikonografiki w pracy z uczniami, a także którą dlaczego wybrać.

>> ZOBACZ<<

Celem samouczka jest przekazanie użytkownikom wiedzy co to jest chmura, na czym polega praca w chmurze i przy pomocy jakich aplikacji można korzystać z tej wygodnej metody.

>> ZOBACZ<<

Zespoły wymiany doświadczeń Praca metodą projektu
Celem samouczka jest omówienie idei tworzenia zespołów wymiany doświadczeń w programie Aktywna Edukacja oraz pokazanie korzyści wynikającej ze współpracy nauczycieli.

>> ZOBACZ<<

Celem tego samouczka jest wsparcie nauczyciela na róznych etapach realizacji projektu oraz przedstawienie mu konkretnych pomysłów i narzędzi o szerokim zastosowaniu.

>> ZOBACZ<<

Publikacje    
Celem samouczka jest zachęcenie nauczycieli (i nie tylko) do skorzystania z teorii i dobrych praktyk zawartych książkach wydanych w programie Aktywna edukacja.

>> ZOBACZ<<

Wszystkie powyższe samouczki zostały opracowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, realizatora projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  

 
NagłówekWiadomość została wysłana przez Administratora platformy www.doskonaleniewsieci.pl na adresy e-mail wszystkich Użytkowników zarejestrowanych i ma charakter jednorazowy. Osoby, które chcą zasubskrybować podobną informację powinny zapisać się do listy wysyłkowej newslettera na stronie: www.doskonaleniewsieci.pl
 
KL NSSOREEFS