Podsumowania i oczekiwania

 

Święta Bożego Narodzenia za nami, przed nami koniec roku i przygotowania do udanego startu w Nowy 2015 Rok. Jaki będzie dla bibliotek systemu oświaty: bibliotek szkolnych i pedagogicznych?
…Zapewne każdy z bibliotekarzy placówek resortu oświaty ma nieco inne oczekiwania…

Uczestnicy Sieci pracowników bibliotek pedagogicznych, podsumują swoją tegoroczną aktywność na spotkaniu w Sulejówku w dniach 15-17.01.2015 roku.

Będzie to trzydniowe spotkanie „w realu”, na którym obok wystąpień ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych i Uniwersytetu Warszawskiego, będą spotkania warsztatowe i przestrzeń na przykłady dobrych praktyk.

Spotkanie z ekspertem na temat badań czytelnictwa oraz rekomendacje płynące z raportu IBE dla szkół i nauczycieli może dla niektórych „sieciaków” będzie zachętą do tworzenia sieci promocji czytelnictwa lub modyfikacji zaplanowanych działań w sieciach bibliotekarzy szkół? Prezentacja wyników badań IBE na temat potrzeb szkół i nauczycieli może dostarczy informacji o obszarach pracy placówek oświatowych, na które w diagnozie może natknąć się potencjalny animator rozwoju edukacji?

Niektórzy z uczestników Sieci pracowników BP, którzy podjęli się zorganizowania sieci mają za sobą mniej lub bardziej udany start… jakże cenne doświadczenia dla tych, którzy ciągle się wahają.  Członkowie Sieci, szczególnie zainteresowani procesowym wspomaganiem chętnie poznają od kuchni pracę SORE lub animatora rozwoju edukacji.

Warsztaty dadzą przestrzeń do rozmowy i zaprezentowania metod diagnozy potrzeb szkoły i przebiegu warsztatu diagnostyczno-rozwojowego. 

Myślę, że wszyscy uczestnicy styczniowego spotkania w Sulejówku znajdą coś „celem zabrania do walizki”. Ufam, że  bank dobrych praktyk i katalog przestróg (taki też pewnie będzie) pomogą wszystkim we wdrażaniu zmian i określeniu dalszego kierunku rozwoju ich własnych kompetencji.

Dla koordynatora Sieci koniec roku... to również czas refleksji: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy jako sieć? Jakie cele udało nam się osiągnąć, a co spycha nasz okręt stale na mielizny?

Bez względu jednak na częstotliwość zbaczania z kursu warto podejmować dalszą podróż! Uczestniczenie w naszej Sieci, z mojego punktu widzenia, może być dla nas- bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych - miejscem, które ułatwi nam postawienie pierwszego kroku w procesowym wspomaganiu lub koordynowaniu sieciami współpracy nauczycieli.

Do siego roku!

 

 


Komentarze

re: Podsumowania i oczekiwania

środa, 11 marca 2015 | BM2yuPIYzG

Dag nabbit good stuff you whrpeersnapppis!

re: Podsumowania i oczekiwania

środa, 11 marca 2015 | XC0v4NLQWeN2

Hei! Jeg fant nettopp blggoen din og ble kjempeglad da jeg leste at du hadde en butikk i porsgrunn... Jeg bor i Sverige, men er egentlig skiens jente se5 ne5r jeg er pe5 hjemmetrakter se5 vet jeg hvor jeg skal shoppe:) takk for herlig inspirasjon.

re: Podsumowania i oczekiwania

środa, 11 marca 2015 | H33OCleMT

Your page is stunning! I have been watning to try scrapbooking the digital way but have no clue where to begin.Thank you for making the tutorial. I am going to print it out.Thanks Becky.Mary